Чим корисні піші прогулянки для людини?

Гуляти пішки – не тільки приємно, але ще й дуже корисно. Дізнайтеся, в чому ж полягає користь піших прогулянок.

Користь ходьби пішки

Чим корисні піші прогулянки для людини? Вони надають комплексний вплив в різних напрямках:

 1. Зниження ваги. Під час ходьби активно згорають жирові відкладення зменшуються обсяги тіла. Так, за годину прогулянки швидким кроком можна втратити до 400 кілокалорій, що порівнянно з повноцінною тренуванням в спортивному залі.
 2. Тренування серцево-судинної системи. Серце під час прогулянок скорочується швидше, завдяки чому його м’яз міокард зміцнюється. Регулярні заняття ходьбою дозволяють знизити ймовірність інфаркту.
 3. Нормалізація роботи дихальної системи, збільшення об’єму легень. Ви дихаєте частіше і глибше, ваші легені розширюються, що дозволяє під час дихання забезпечувати киснем всі клітини організму.
 4. Поліпшення кровопостачання буквально всіх внутрішніх органів. Кров швидше перекачується серцевим м’язом і надходить навіть у найвіддаленіші ділянки, що позитивно позначається на роботі людського організму.
 5. Щоденні прогулянки пішки допоможуть контролювати рівень глюкози і холестерину в крові. Знижуються ризики розвитку атеросклерозу, цукрового діабету.
 6. Зміцнення опорно-рухового апарату та профілактика захворювань суглобів.
 7. Сприятливий вплив на шлунково-кишковий тракт. Ходьба нормалізує перистальтику кишкових стінок, прискорює процеси перетравлення їжі, попереджає виникнення запорів.
 8. Ефективний і доступний всім спосіб загартовування. Піші прогулянки надають загальнозміцнюючу дію на організм, сприяють зміцненню імунітету і підвищенню опірності.
 9. Зміцнення м’язів. Через два-три місяці ви знайдете не тільки струнка, але й підтягнуте, більш рельєфне тіло.
 10. Збереження молодості. Ходьба прискорює протікають в організмі обмінні процеси, покращує кровообіг і мікроциркуляцію, нормалізує струм лімфи і насичує киснем всі клітини. Такі дії уповільнюють старіння.
 11. Бадьорість. Прогулянка на свіжому повітрі позбавить від сонливості, подарує прилив енергії.
 12. Гарний настрій. Доведено, що регулярно гуляють пішки люди рідше страждають від депресій.
 13. Зняття напруги. Ходьба – прекрасний спосіб позбутися від стресу.
 14. Приємні емоції. Гуляючи, ви можете дивитися по сторонах, насолоджуватися гарною погодою і природою, слухати улюблену музику або аудіокниги, спілкуватися з близькою людиною або іншому, вирішили скласти вам компанію.
 15. Привчання до дисциплінованості і відповідальності. Взявши за правило гуляти кожен день, ви помітите, що це увійшло в звичку, а ви вже не шукаєте собі виправдань і не намагаєтеся відкласти ходьбу на потім.
 16. Економія. Так-так прогулянки здатні замінити тренування в спортзалі, особливо якщо доповнювати їх ранковою зарядкою.
 17. Підвищення мозкової активності. Вчені з’ясували, що ходьба сприяє збільшенню обсягів гіпокампу – відділу мозку, що відповідає за концентрацію уваги, обробку інформації, запам’ятовування і пам’ять. Регулярно гуляючи, можна знизити ризик розвитку хвороби Альцгеймера.

Корисно знати! Ходити можуть буквально всі, важливо лише вибрати відповідний темп і не перестаратися. Прогулянки протипоказані після серйозних травм ніг або хребта, при важких захворюваннях дихальної або серцево-судинної системи.

Правила корисних прогулянок

Є кілька принципів, які дозволять зробити піші прогулянки максимально корисними:

 • Місце. Краще за все гуляти на свіжому повітрі в лісі, парку або іншому озеленених та віддаленому від автошляхів, фабрик і заводів місці. Причому ходьба по пересіченій місцевості корисніше, ніж прогулянки по рівному асфальту.
 • Час. Воно залежить від ваших біологічних ритмів: одним подобається гуляти зранку з світанком, інші воліють вечірні прогулянки перед сном. Але в ранні ранкові години повітря чистіше, а на вулиці не так людно.
 • Тривалість прогулянок. Почніть з 10-15 хвилин і доведіть тривалість прогулянки хоча б до 30-40 хвилин. Але годинні або навіть двогодинні прогулянки ще більш корисні, правда, не всім вдається знайти на них час.
 • Темп. Він повинен бути досить швидким, але комфортним для вас. Якщо ви починаєте задихатися, зменшіть швидкість.
 • Дистанція. Вона залежить від швидкості руху, але оптимальна довжина маршруту – 6-8 кілометрів.
 • Кількість кроків. У день людей для збереження здоров’я і підтримки ваги повинен здійснювати близько 10 тисяч кроків. Але якщо ви активно рухаєтеся, то під час прогулянки можете крокувати менше.
 • Помірність. Не прагніть йти довго і швидко, щоб схуднути й зміцнити здоров’я. Починайте з невеликих навантажень збільшуйте поступово. І не перевтомлюйтеся.
 • Рухи. Спина під час ходьби повинна бути прямий, підборіддя – злегка піднесеним. Можна трохи розмахувати руками, не напружуючи плечі. Нога спочатку опускається на п’яту, а поштовх робиться з носка.

Гуляйте пішки регулярно, грамотно і з максимальною користю для здоров’я!


Додати коментар