Що можна садити поряд з лохиною, а що не можна: хороші і погані сусіди

Рослина Лохина відноситься до типового роду сімейства Вакциніум сімейства Вересові і перебуваає в близькій спорідненості з чорницею, журавлиною і брусницею. Дикоросла лохина зустрічається повсюдно в регіонах з прохолодним, помірно вологим кліматом, а з недавніх пір в культурі отримали поширення сорти її американської «сестриці». Садова лохина володіє масою достоїнств: вона зимостійка, невибаглива і високоврожайна. Єдиний нюанс: ягідний чагарник пред’являє особливі вимоги до умов вирощування, і успішно розвиватися з нею по сусідству може далеко не кожна рослина. Як же вибрати підходящих компаньйонів для садової чорниці?

Специфіка вибору

Сумісність лохини з іншими рослинами визначається такими факторами, як:

  • якість і кислотність грунту на ділянці;
  • глибина залягання кореневої системи;
  • зручність збору ягід.

Садова лохина любить сонячне світло або півтінь, тоді як її дика родичка воліє рости в напівтемряві, під густими кронами дерев. Склад і якість грунту вимагають найпильнішої уваги, оскільки лохина росте і плодоносить лише на кислих грунтах (від 3,5 до 4,5 pH). Щоб досягти оптимальних показників, багато садівників самостійно готують субстрат для посадки, змішуючи у визначених пропорціях верховий торф, хвойний опад і тирсу.

Мичкувата коренева система ягідного кущика розташовується на глибині 30-40 см, тобто рослини з поверхнево розташованими корінням будуть відбирати у нього харчування і цілющу вологу.

Зробимо висновок: кращими компаньйонами для лохини будуть культури з сильним, глибоко залягаючими корінням, що віддають перевагу кислим грунтам. Не варто забувати і про габарити рослин-компаньйонів. Посадите навколо ягідної «плантації» високорослі кущі і намучитесь зі збором урожаю, пробираючись за кожною ягідкою через густі нетрі.

Вдалі сусіди

Розглянемо найбільш популярні варіанти сусідства лохини з декоративними і плодово-овочевими культурами:

  • Дуже затишно ягідний кущик відчуває себе поблизу хвойників. Ялини, ялиці, ялівці вкривають лохину від поривчастого вітру, а опала хвоя і шматочки старої кори додатково підкислюють грунт.
  • З декоративних чагарників з лохиною «дружать» рододендрони, калина, дрік, гортензія, вейгела, створюють ажурну півтінь і захищають посадки від палючого сонця.
  • У квітнику ягідній культурі буде комфортно поруч з конваліями, азаліями, люпином, настурціями, хостами, папоротями, вересками, віолою болотною, жівучкою повзучою, манжетками, баданом, оксалисом і дицентрою.
  • На одній ділянці з лохиною добре розвиваються споріднені їй чорниця, журавлина і брусниця. Трохи віддалік можна посадити малину і чорну смородину.
  • З овочевих та зеленних культур добрими товаришами лохині стануть картопля, кукурудза, кабачки, патисони, огірки, щавель, чебрець і розмарин.

Лохина і справді вибірлива до сусідів, але варіантів її спільної посадки з іншими рослинами досить багато. Головне – керуватися основними принципами сумісності диво-ягоди з тією чи іншою культурою.

Зверніть увагу! Грядки з однорічними овочевими та декоративними рослинами слід розміщувати на деякій відстані від ягідної «плантації», оскільки під час щорічної механічної обробки грунту коріння чорниці можна легко травмувати.

Небажані сусіди

Лохина категорично не виносить органічних добрив. Внесення гною, пташиного посліду та компосту нейтралізують кислий грунт, і ягідні кущі починають чахнути на очах. Щоб цього не сталося, захистіть чутливу особу від сусідства з культурами, які потребують регулярної органічної підгодівлі. Вкрай небажана для лохини близькість грядок з буряком, морквою, помідорами, баклажанами, гарбузами, капустою.

Сусідство з великими плодовими деревами теж згубно позначається на здоров’ї ягідної прівереди. Груша, яблуня, персик, абрикос, обліпиха активно споживають поживні речовини і вологу, висушуючи і виснажуючи ґрунт на ділянці, тому під ними фахівці рекомендують вирощувати зелень і однорічні овочеві культури.


Додати коментар