Дружба між чоловіком і жінкою

Дружба між чоловіком і жінкоюСуспільну свідомість, що формується століттями, геть відкидає сам факт дружби між чоловіком і жінкою. Пояснюється це історично сформованої концепції взаємин статей, яка передбачає, що їх вінцем повинен стати шлюб і продовження людського роду. Саме тому впродовж багатьох століть чоловікам відводилася роль добувача і голови сім’ї, а жінці належало стати берегинею домашнього вогнища. При такому розкладі які-небудь інші взаємини, крім сексуальних, між представниками протилежних статей повністю виключалися. У самому справі, життєві інтереси чоловіка і жінки лежали зовсім в різних площинах, і єдиною точкою дотику могла стати сім’я. Виходячи з цього вже з дитинства виховання дітей велося за статевою ознакою. Хлопчикам батьки прагнули дати якщо і не блискучу освіту, то допомагали їм освоїти суто чоловічі професії. Дівчаткам ж належало навчитися вести домашнє господарство, і більшого від них ніхто не вимагав.

Процес фемінізації суспільства, що почалася в середині 19 століття, з часом не тільки зрівняв права представників протилежних статей, але також поставив на один щабель чоловіка і жінку в питаннях фізичного, духовного та інтелектуального розвитку. В результаті у них з’явилися спільні інтереси і можливість будувати свої взаємини дещо в іншій площині, не припускає лише сексуальний початок. Однак стереотипи поведінки до цих пір настільки сильні в підсвідомості людей, що фраза про дружбу чоловіки і жінки викликає у більшості з нас посмішку — мовляв, зрозуміло, що саме ховається за цим твердженням. Особливо, якщо кожен з друзів перебуває у шлюбі, і цей факт не заважає спілкуванню, а, навпаки, лише зміцнює довірчі взаємини.

Дружба між чоловіком і жінкою в сучасному світі

Можна однозначно стверджувати, що сучасне суспільство ще не готове до того, щоб адекватно сприймати таке явище, як дружба між чоловіком і жінкою. Згідно з даними соціологічного опитування, проведеного фахівцями Гарвардського університету, лише 25% чоловіків і 18% жінок впевнені в тому, що щира і віддана дружба між представниками протилежної статі все ж можлива. Але при цьому переважна кількість учасників досліджень переконані, що рано чи пізно між друзями все одно виникне фізична близькість, тому що саме це закладено природою на генетичному рівні більшості людей.

Між тим, дружба між чоловіком і жінкою все ж можлива. Витоки її, як правило, сягають корінням у дитинство і юність, так як саме в цьому віці на статеву приналежність друзі не особливо звертають увагу. Подорослішавши, чоловік і жінка продовжують підтримувати дружні стосунки, які базуються на спільних спогадах, і за звичкою діляться один з одним не тільки своїми переживаннями, але й таємницями інтимного характеру. Що ж є стимулом для таких відносин? Згідно з дослідженнями, причина дружби між чоловіком і жінкою криється в духовній близькості. Жінка бачить у такому одного надійну опору і помічника, який готовий прийти на допомогу в найскладніших життєвих ситуаціях. Для чоловіка жінка-друг є своєрідною емоційною віддушиною, людиною, про яку можна піклуватися, реалізовуючи свій природний інстинкт добувача і глави сім’ї. Після вступу в шлюб подібні взаємини дуже часто сходять на немає, так як в сімейному житті, і чоловік, і жінка знаходять те, що вони шукали в дружбі. Однак можливий і інший сценарій розвитку ситуації, коли взаємини, навпаки, лише зміцнюються, народжуючи глибоку духовну зв’язок між сім’ями.

Ще одна з причин, яка нерідко є стрижнем дружби між чоловіком і жінкою, пов’язана з любов’ю. Це означає, що на якомусь етапі взаємин один з друзів починає відчувати до іншого щось набагато більше, ніж звичайне розташування. У такій ситуації закохані чоловік або жінка продовжують зміцнювати дружні взаємини, очікуючи найбільш вдалого моменту, коли можна буде зізнатися в своїх почуттях. Фінал, як правило, сумний, так як в більшості випадків розраховувати на взаємність не доводиться. Адже сприймати людину, яку знаєш протягом багатьох років, як об’єкт сексуальних фантазій і бажань, вкрай складно. І інтимний зв’язок у цьому випадку лише погіршує ситуацію — дружби, як такої, немає, але і створення сім’ї через відсутність почуттів у однієї зі сторін неможливо. Однак у кожному правилі є свої винятки. Наприклад, міцна дружба між чоловіком або жінкою може з часом перерости у взаємну любов. У цьому разі шлюб буде досить міцним і вдалим. Адже навіть після того, як почуття охолонуть, чоловік і жінка все одно залишаться друзями, відчуваючи сильну духовну та емоційну прихильність один до одного.

Набагато складніше йдуть справи з дружбою між чоловіком і жінкою в зрілому віці. Адже підсвідомо вони бачать у представника протилежної статі не одного, а сексуальний об’єкт. Тому на перше місце ставляться не стільки душевні, скільки фізичні якості людини, яким у дружбі завжди відводиться другорядна роль. У результаті лише в поодиноких випадках чоловіки і жінки у віці старше 30 років стають справжніми друзями і можуть похвалитися тим, що їх відносини носять виключно платонічний характер. Однак короткочасна дружба все ж може мати місце. Наприклад, між колегами по роботі або ж сусідами по будинку, партнерами по грі в теніс або слухачами курсів підвищення кваліфікації. Але в цьому випадку сполучною ланкою є спільність інтересів. І як тільки цей фактор відходить на другий план, дружні взаємини припиняються самі по собі. Приміром, жінка змінює роботу і перестає щодня бачитися зі своїм другом-чоловіком. Ще деякий час вони можуть передзвонюватися і навіть зустрічатися, але вже через півроку кожен з них буде жити своїм життям, у якому не залишиться місця для чужих проблем і переживань.


Додати коментар