Кава підвищує або знижує тиск

Практично в кожному будинку знайдеться такий популярний напій, як кава. Він відрізняється не тільки чудовими смаковими якостями, але і володіє корисними властивостями, з приводу яких до цих пір ведуться дискусії. Засновані вони на вивченні впливу кофеїну на людський організму, з приводу чого у дослідників досі немає єдиної думки.

кава Підвищує тиск?

найпоширеніший міф свідчить про те, що кава підвищує артеріальний тиск. Однак це твердження лише частково відповідає дійсності. По-перше, необхідно враховувати, що дія кофеїну в кожному конкретному випадку буде індивідуальним, що залежить від безлічі факторів. Хтось після чашечки ароматної кави дійсно відчуває приплив сил, відчуває небувалу бадьорість, яка легко може перерости в безсоння. У інших же, навпаки, спостерігається підвищена сонливість, якась апатія і лінь. Вся справа в тому, що кофеїн, вступаючи у взаємодію з різними речовинами, може викликати абсолютно протилежні реакції. Однак доведено, що у людей, що страждають зниженим артеріальним тиском, кофеїн дійсно здатний підняти його до нормального стану.

це Пояснюється здатністю кофеїну розширювати судини, завдяки чому приплив крові до серцевого м’яза посилюється. Кров, в свою чергу, не тільки підвищує артеріальний тиск, але збагачує організм киснем. Саме цим чинником пояснюється відчуття бадьорості, яке нерідко відчувають люди після чашечки кави. Здатність підтримувати артеріальний тиск на досить високому рівні, втім, може негативно позначитися на загальному самопочутті людей, що страждають гіпертонією. Їх стан не погіршиться, однак і знизити тиск, якщо воно зашкалює, з-за випитої кави буде вкрай проблематично. Проте все відносно, і не варто забувати про здатність кофеїну вступати в хімічну реакцію з іншими речовинами, в результаті чого на організм може бути надано зовсім інший вплив.

зокрема, мова йде про сечогінних препаратів, які нерідко призначають «сердечникам» для того, щоб вони могли позбутися від набряків. Але якщо після прийому таких ліків випити чашечку кави, то не можна підвищити, а, навпаки, знизити артеріальний тиск. Саме завдяки цьому феномену і з’явився на світ міф про те, що кофеїн не розширює, а, навпаки, звужує кровоносні судини. Слід зазначити, що кава сам по собі має слабовыраженным сечогінним ефектом, проте в сукупності зі спеціальними препаратами це властивість напою посилюється в десятки разів. В результаті у гіпертоніків дійсно може знизитися артеріальний тиск. Причому, до такого ступеня, що вони будуть відчувати загальну слабкість, сонливість і млявість. Але цей стан дуже швидко проходить, так як тривалість дії кофеїну на людський організм становить не більш 20-30 хвилин. Саме з цієї причини нічого особливо страшного не відбудеться, якщо людина з гіпертонією почне свій ранок з чашки ароматної кави. Просто прокидатися йому доведеться трохи довше, ніж тим, хто не страждає підвищеним артеріальним тиском. На таких людей ранкова чашка кави буде надавати бадьорить і тонізуючу дію.


Додати коментар