Лопнула судина в оці: причини і лікування

Почервоніння очей — досить поширення явище, які хоча б раз у житті стикається кожна людина. Однак мало хто віддає собі звіт в тому, що причина зміни кольору білків криється в лопнули судинах, що призводить до мікроскопічних крововиливів. Відсутність будь-яких больових відчуттів при цьому створюють ілюзію, що нічого страшного не сталося. Тим не менш, при подібних симптомах слід відразу ж звернутися до лікаря, тому що лопнули судини можуть свідчити про розвиток серйозних захворювань, серед яких — цукровий діабет, різні порушення ендокринної системи і гіпертонія.

Якщо після медичного обстеження з’ясується, що приводів для занепокоєння немає, можна спробувати самостійно визначити причини, за якими лопнула судина, проаналізувавши свій спосіб життя. З подібними проблемами дуже часто стикаються люди, які багато часу проводять за комп’ютером або ж довго змушені дивитися на яскраве світло (актори, фотомоделі, телеведучі). Плюс до всього, судини можуть лопатися від підвищених фізичних навантажень, зловживання спиртними напоями і недосипання. Не варто виключати і механічний вплив на органи зору. Наприклад, до мікроскопічних крововиливів може призвести звичайне потрапляння піску в очі, не кажучи вже про поштовхах, ударах і більш серйозних травмах. Якщо це сталося, то без кваліфікованої медичної допомоги навряд чи вдасться обійтися, так як будь-який механічний вплив на очі, що супроводжується крововиливом, засвідчує не тільки зовнішніх, але й внутрішніх травмах, які можуть мати дуже непередбачувані наслідки.

У разі, коли судини лопаються з-за неправильного способу життя, за допомогою до лікаря звертатися зовсім не обов’язково. Головне, врахувати власні помилки і постаратися їх не повторювати. Відпочивши від надмірних навантажень очі з часом самі відновляться, а білок поверне свій природний колір. Втім, процес відновлення при необхідності можна прискорити, якщо раз на добу капати в очі спеціальні препарати, здатні усунути почервоніння очей. Придбати їх можна в будь-якій аптеці, однак спершу все ж таки варто проконсультуватися з офтальмологом, щоб правильно підібрати препарат і не завдати шкоди власному здоров’ю.

Крім цього, відмінно допомагають впоратися з проблемою і народні засоби, найпоширенішим з яких є звичайна заварка. З неї готуються відновлюють примочки для очей, до яких слід вдаватися кожен раз, коли ви помічаєте ушкоджену судину. При цьому заварка повинна бути свіжою, достатньо міцною і теплою, в неї слід змочити ватні тампони і прикласти їх до повік. Через 7-10 хвилин примочки слід видалити і обполоснути обличчя прохолодною водою.

У деяких випадках подібні крововиливи виникають із-за нестачі в організмі вітаміну С, тому в раціон слід обов’язково включити продукти, в яких він міститься. У залежності від часу року це можуть бути яблука, солодкий перець, цитрусові або ж звичайна капуста. В крайньому випадку, можна придбати вже готовий вітамінний комплекс в аптеці і використовувати його не тільки для зміцнення очних судин, але і для відновлення всього організму.

Якщо білки почервоніли, потрібно, по можливості, відмовитися від навантаження на очі — робота за комп’ютером, перегляд фільмів і читання книг в цей момент категорично протипоказані. Краще витратити вільний час на сон, який дозволяє забезпечити повноцінний відпочинок очам і прискорює процеси регенерації. Крім цього, під час лікування бажано відмовитися від занять спортом, куріння, алкоголю, міцної кави та чаю.


Додати коментар