Норма тестостерону у жінок

Тестостерон — гормон, який присутній в організмі не тільки у чоловіків, але і у жінок. У представниць слабкої статі за його вироблення відповідають яєчники і кора надниркових залоз, порушення функцій яких може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям. Наукові дослідження показали, що найчастіше жінкам доводиться стикатися з підвищеним рівнем тестостерону в крові, що є причиною виникнення таких захворювань, як вугрової висип, алопеція, появи жорстких темних волосся в нетипових для цього місцях — на животі, спині, обличчі, грудях і т.д. Крім цього, занадто високий рівень тестостерону може призвести до порушень менструального циклу і, як наслідок, розвитку безпліддя. У свою чергу, низький рівень цього гормону в крові жінок нерідко є причиною фригідності та фізичної нездатності відчувати оргазми під час статевого акту, постійної сонливості і хронічної втоми, а також інтенсивного скорочення м’язової маси, яка нерідко замінюється жировими тканинами.

Під час гормонального аналізу крові при визначенні рівня тестостерону мова йде про кількох типах цього гормону. Вся справа в тому, що в організмі він присутній як у вільному, так і в зв’язаній формі, яка не є активною. Загальний рівень тестостерону являє собою сукупність всіх форм, і його допустимий рівень в організмі жінки незалежно від віку становить від 0, 45 до 3, 75 нмолль/л. Що стосується вільного тестостерону, то саме він в першу чергу впливає на гормональні зміни в організмі. Тому зниження або підвищення його рівня в крові може викликати серйозні проблеми. Цей показник є найбільш важливим при проведенні медичних аналізів. Більш того, в залежності від віку рівень вільного тестостерону в крові жінки може змінюватися. Так, для представниць слабкої статі у віці до 40 років допустимі показники вільного тестостерону в крові становлять від 0,13 до 3,09 пг/мл Норма цього гормону для жінки у віці від 40 до 59 років, тобто в період згасання репродуктивної функції організму, становить від 0,13 до 2, 6 пг/мл Після настання клімаксу у віці від 60 років оптимальні показники вільного тестостерону в крові у жінок повинні складати від 0,13 до 1, 8 пг/мл

Правда, слід не забувати про те, що в період вагітності рівень як вільного, так і зв’язаного тестостерону в крові жінок значно збільшується. Пояснюється це специфічними функціями плаценти, яка забезпечує додаткову вироблення гормонів в жіночому організмі. Але при цьому важливо знати, що такий гормональний сплеск не завдає шкоди здоров’ю майбутньої мами і малюка лише в третьому триместрі вагітності, коли плід вже практично повністю сформований. Відхилення від норми, природно, будуть спостерігатися протягом всіх 9 місяців, однак критичними в цьому відношенні є періоди з 4 по 8 та з 13 по 20 тиждень вагітності. Якщо рівень тестостерону в крові на цих етапах зашкалює, то дуже велика ймовірність передчасних пологів і можливих патологій у розвитку малюка. Тому під час вагітності аналіз крові на тестостерон необхідно здавати кілька разів.

Якщо мова йде про виявлення гормональних відхилень, то в цьому разі дослідження крові на наявність тестостерону проводяться на 5-7 день менструального циклу. При цьому вранці перед здачею аналізів категорично заборонено приймати їжу, так як вона може істотно змінити рівень тестостерону в крові. Наприклад, кава з цукром здатний значно знизити показники, а м’ясні страви, навпаки, сприяють їх підвищення.


Додати коментар