Пеперомія — догляд в домашніх умовах

Пеперомія прибула до нас з Америки, там вона виростає в дикому вигляді в тропічних і субтропічних лісах. Ця рослина відноситься до сімейства перцевих, у її назви є два варіанти виникнення. Можливо, вона була так названа греками, «perpi omos» дослівно означає «як перець», «подібна перцю». Або ж так її прозвали індійці, в їх мові є слово «pippalam», яке перекладається як перчинка. З перцем у пепероміі дійсно є щось спільне, а точніше — запах. Якщо листя цієї рослини розтерти руками, то ви відчуєте характерний аромат перцю.

Пеперомія — це вічнозелене і багаторічна рослина, яке сьогодні стало декоративним. Вирощують переважно через її красивою листя. Існує безліч видів пеперомії, є її відомі види, а є не піддаються класифікації, поки ще погано вивчені. Листя у пепероміі увібрали в себе всі варіанти форми і забарвлення, вони можуть бути великими, круглими, овальними, серцеподібним зеленого, червоно-коричневого, пісочного, золотистого або сріблястого кольору, в смужку, з плямами і розлученнями. На дотик вони щільні, м’ясисті, можуть бути як гладкими і глянсовими, так і зморщеними і хвилястими.

Цвіте пеперомія не помітно, її суцвіття, на думку деяких квітникарів, схожі на щурячі хвостики, хоча по суті це тонкі стручки.

Розрізняють кущові, прямостоячі і ампельні пепероміі.

До кущовим пеперомія відносяться:

— Пеперомія зморщена. Квітка росте у вигляді невеликого кущика (не більше 20 см у висоту), листя серцеподібне, зморщені, близько 2-3 см в довжину.

— Пеперомія Фразера. Листки видовженої овальної форми, строкаті, суцвіття білого кольору, дуже ароматні.

— Пеперомія безплідна. Це рідкісний вид, листя у рослини овальні, світло-зелені.

— Пеперомія плющолиста. Це великий кущовий вид з зелено-сріблястими листям.

— Пеперомія Сандера. Крупно-кущовий вид рослини, листя сріблясті, бувають — смугасті, але вкрай рідко зустрічаються.

До прямостоячим пеперомія відносяться:

— Пеперомія крупнолистная. Це поширений вид, який ще іноді називають магнолиелистным. Листя подовжені, можуть мати різне забарвлення: зелену, із золотистою окантовкою або плямами.

— Пепероміі перескіелістная. Листя у квітки серцеподібні, насичено-зелені з сріблястим напиленням і темними прожилками.

До ампельним сортам пепероміі відносяться:

— Пеперомія головата. У неї м’ясисті, дрібні листя овальної, на кінці скошеної форми. Стебла злегка в’ються.

— Пеперомія лазять. Даний вид рослини є фаворитом багатьох квітникарів. Пеперомія лазять розростається у великій ампельний кущ, може бути як повністю зеленої, так і пестролистной, що краще для прикраси інтер’єру. Листя подовжені, на кінці загострені.

— Пеперомія стелеться. Має дрібні круглі строкаті листя. Рідкісний вид.

— Пеперомія круглолиста. У цього виду пеперомії листочки ідеально круглої форми, насиченого зеленого кольору з блідими сріблястими або оливковими розлученнями.

Як доглядати за пеперомій в домашніх умовах

Освітлення

Для пепероміі не треба багато світла — прямі сонячні промені вона не переносить. Але ось від досить інтенсивного, але розсіяного освітлення їй буде добре. На півдні її можна розташувати не на підвіконні, а в глибині кімнати, куди промені потрапляють крізь фіранки.

Вологість повітря

У природі пепероміі досить часто ростуть як епіфіти, тобто не в землі, а на корчах, гілках старих дерев. Воду і живлення вони одержують з повітря, в тропіках і субтропіках завжди тепло і волого. Тобто в ідеалі, для пепероміі потрібні тепличні умови, але й у звичайній квартирі вона може добре рости, тільки якщо її не будуть заливати при поливі.

Полив

Деякі квітникарі прирівнюють любов рослини до високої вологості до рясного поливу, і це служить початком загибелі квітки. Для пепероміі полив потрібно помірний, сильна вологість призведе до загнивання коренів, хвороб. Особливо погано переперомии від рясного поливу при низькій температурі. Тому поливати її треба потроху, так, щоб грунт повністю не пересихав, але і не був постійно мокрим.

Температурний режим

Щоб пеперомія добре себе почувала і швидко зростала, вона повинна перебувати цілий рік при температурі не нижче 18 градусів — це нижня межа. Краще підтримувати температуру в 23-25 градусів і високу вологість повітря.

Субстрат

Для пепероміі потрібен легкий слабокислий субстрат. Підійде торф’яна суміш або грунт, приготований з рівних частин торфу, компостної землі та річкового піску. У горщику обов’язково повинен бути дренаж. В субстрат можна додати розпушувач — крупний пісок або перліт.

Пересадка

Пересадка проводиться раз у рік, навесні. Ампельні сорти складно пересаджувати, можна обійтися частковою заміною грунту і підгодівлями.

Добриво

Використовуйте для пепероміі звичайне добриво для декоративно-листяних кімнатних квітів. Досить вносити підживлення разом з поливом два рази на місяць. Взимку скоротити до одного разу.

Розмноження

Пеперомія розмножується дітками або живцями, найкращий час для цього — весна. Діток відокремлюють від материнського куща і пересаджують в окремий горщик. Для розмноження листом беруть листок з черешком не більше одного сантиметра, висаджують у пухкий грунт у теплицю з температурою 20-23 градуси.


Коментарі
  1. Катерина

    Дякую за інформацію.Виявляється про пеперомію я багато-чого не знала

Додати коментар