Скільки води потрібно пити в день

Вода — основа всього живого на землі. Людина більш ніж на 70% складається з води. Без води ми не зможемо прожити більше трьох діб. Проте точну відповідь на питання: «Скільки води потрібно щодня випивати», яким би це дивним не здалося, досі не знайдений. Саме тому сьогодні хотілося б дізнатися, яка вона — добова доза води.

З екранів телевізорів, зі шпальт наших радіоприймачів постійно чуємо, що людина повинна випивати в день мінімум 2 літри рідини (під середовищем розуміється звичайна вода), цієї ж думки підтримуються і «письменники» в Інтернеті. Проте в реальності все виявляється дещо інакше. Про те, скільки рідини необхідно випивати вам кожен день, ви можете розрахувати за спеціальними формулами, знайти їх в Мережі нікому не складе труднощів.

Добова норма води

Одну з таких формул зовсім недавно представили медики. Якщо вірити їм, то необхідний нашому організму щодня об’єм води можна розрахувати так: на кожен кілограм ваги необхідно випивати 40 мл рідини. Таким чином, якщо ваша вага 60 кілограмів, то вам потрібно 2,4 літра води, якщо ж ви важите 85 кілограмів, то в добу вам треба випивати мінімум 3,4 літра води.

Однак існує ще одна формула, за якою ви зможете розрахувати добову дозу води особисто для вас. Розрахунки будуть трохи складніше, однак від того більш точними. Погляньте на те, що ви їсте, порахуйте, скільки у страві кілокалорій, а тепер увага: на кожну тисячу з’їдених кілокалорій в день людина повинна випивати близько літра води.

У теж час, незважаючи на все сказане трохи вище, найбільш точним інформатором про те, скільки води вам слід випивати в день, є наш організм. Та не дивуйтеся, але якщо у вашому організмі буде нестача води, він сам вас про це попередить — банальним почуттям спраги.

Чим загрожує брак води в організмі

Зізнайтеся, дорогі читачки, що мало хто з вас випиває щодня необхідну дозу води, що саме по собі сумно. Тому не зайвим буде повідомити, чим загрожує нашому організму зневоднення.

Недолік води в організмі в першу чергу проявляється на шкірі. Ви відчуваєте, що шкіра суха, вона лущиться, стає в’ялою, а також не радує красивим і здоровим кольором? Всі зазначені ознаки є наслідком нестачі води в організмі.

Особливо небезпечний недолік води в організмі для жінок, оскільки в силу жіночої фізіології він може спровокувати запалення сечового міхура.

Недостатнє надходження в організм води може також стати причиною появи головних болів, швидкої стомлюваності і неуважності.

Коли організму потрібно більше води

Ми представили вашій увазі формули, за якими можна розрахувати добову норму необхідної організму рідини. Але треба визнати, що існують ситуації, коли організм потребує більшої кількості води. Серед них треба виділити:
1. Заняття спортом. Під час тренувань ми втрачаємо досить багато води. Щоб відновити водний баланс, радимо пити не після силових навантажень, а хвилин за сорок до них. Склянка води до тренувань допоможе уникнути водного дисбалансу в організмі. Розрахувати необхідну організму кількість води після силових навантажень також можна наступним способом: взвесьтесь до тренувань і після, на кожні втрачені півкіло ваги випийте півлітра води.

2. Лазневі процедури. Багато води втрачає людина і в парильні. Не виключено, що добре попаритися, ваш організм зажадає кілька літрів води.

3. Високу температуру. Мова йде як про високій температурі повітря в літній час, так і високій температурі тіла хворого. Пийте воду, це не тільки допоможе впоратися зі спекою, але і з жаром.

4. Низьку температуру. Зараз мова йде виключно про температуру повітря. Не дивуйтеся, але коли на вулиці температура нижче нуля, пити треба більше звичайного. Пам’ятайте: ті клуби пару, які ми видихаємо на морозі? От саме з ними-то з організму і йде настільки необхідна для нормальної життєдіяльності рідина. Тому перед зимовою прогулянкою бажано випивати чашку чаю або склянку води.

5. Авіаперельоти. Ні для кого не секрет, що повітря в літаку досить сухий. Тому щоб політ пройшов найбільш комфортно, перед посадкою випийте склянку води.

6. Бажання схуднути. Велике споживання рідини здатне притупити почуття голоду, як наслідок жінки починають худнути. Але треба визнати, що цей спосіб схуднення є досить сумнівним, якщо не сказати, небезпечним. Кілограми повернуться, а разом з ними прибудуть і сумні наслідки безмірного споживання води, про які ми повідомимо нижче.

І нарешті, чим старша людина, тим більше води йому необхідно вживати щодня. Ви не помилитеся, якщо порадите своїм бабусі і дідуся чи літнім батькам споживати на півлітра більше води, ніж щодня потрібно людині тієї ж маси, але середніх років.

Небезпечний надлишок води в організмі

ми багато говорили про те, що нестача води в організмі згубно позначається на нашому самопочутті. Не зайвим буде нагадати, що всього хорошого повинно бути в міру. Ви здивуєтеся, але це справедливо і по відношенню до сьогоднішньої теми.

Зайве вміст води в організмі в першу чергу впливає на роботу нирок, яким доводиться працювати в посиленому темпі, що не є добре.

Протипоказано вживання великої кількості води і тим, хто вживає ліки-діуретики, змушують нирки виділяти більше рідини і солі. Загрожує таке безмірне вживання рідини розвитком гіпонатріємії, тобто станом, коли рівень натрію в крові досягає критичного рівня.

Як бачите, вода — джерело не тільки життя, але і здоров’я, і краси. Бажаючи зберегти молодість, відмінний настрій і красу, пийте більше води. Тільки не забувайте про міру! Так і не забудьте поділитися секретом своєї краси з подружками, повідомте їм про нашому сайті. Впевнені, вони знайдуть масу корисного у нас на сторінках, а вам же в майбутньому буде про що поговорити за чашкою чаю. Будьте красивими!


Додати коментар