Список найкращих вправ для литкових м’язів

Красиве, гармонійно складене і рельєфне тіло – мрія багатьох, причому як представників жіночої статі, так і чоловічої. І щоб добитися такої фігури, потрібно опрацьовувати всі її частини, включаючи ноги, а саме литкові м’язи. І зовсім скоро ви дізнаєтеся, як накачати їх безпечно і ефективно.

Трохи про анатомію

Литковий м’яз є двоголовим і розташований на задній стороні гомілки людської ноги. Під ним знаходиться так званий камбалоподібний м’яз, і саме від нього залежить об’єм ділянки: коли він активно опрацьовується, волокна розбухають і збільшуються в об’ємах, піднімають безпосередньо литковий м’яз і роблять його більш вираженим і рельєфним.

Камбалоподібний і литковий м’язи в нижніх частинах прикріплюються до ахіллового сухожилля, тому для гармонійного «прокачування» слід задіяти і його. Так що вправи повинні бути достатньо складними, різноманітними й інтенсивними.

Цікавий факт! Литковий м’яз максимально напружений в положенні стоячи, а ось розташований під ним камбалоподібний працює при зігнутих ногах, наприклад, в сидячій позі.

Чи реально самостійно досягти результатів?

Звичайно, заняття в спортзалі набагато ефективніше домашніх тренувань, особливо якщо приміщення обладнане сучасними тренажерами. Але якщо вибирати ефективні вправи і тренуватися регулярно самостійно, також можна домогтися відмінних результатів і накачати ікри. На це піде більше часу, але ефект буде помітний.

Заняття для дівчат

Якщо ви шукаєте найкращі вправи для литкових м’язів, то в список входять описані нижче, особливо корисні для жінок.

Варіанти:

 • Підйоми на шкарпетки з рівної поверхні. Ноги з’єднайте або злегка розставте, на вдиху відривайте п’яти від опори максимально, потім робіть видих і повільно повертайтеся у вихідну позицію.
 • Описане вище вправу можна виконувати з піднесенням. Стаєте на підставку (наприклад, на книгу так, щоб передні частини стоп були на ній, а задні – на підлозі. Тепер відривайте п’яти і стаєте на носочки, затримуйтеся в цьому положенні і поступово повертайтеся в початкове.
 • Робіть підйоми на шкарпетки з обтяженням, наприклад, тримаючи в руках штангу або гантелі (при відсутності таких підійдуть заповнені піском або водою пластикові пляшки).
 • Ходіть на носочках, роблячи дрібні кроки і не згинаючи в колінах ноги.
 • Дуже корисна звичайна ходьба по сходах, при якій в роботу включаються обидві м’язи і сухожилля. Так що частіше відмовляйтеся від ліфтів і виймайте з цього максимум користі.
 • Сядьте навпочіпки, потім різко випригніте вгору. Виконайте 10-15 повторів, перепочиньте 15-20 секунд і зробіть другий підхід.
 • Корисні стрибки: зі скакалкою або без неї.
 • Сядьте на стілець, коліна зігніть під прямим кутом, покладіть на стегна який-небудь вантаж. Далі відривайте п’яти від опори і переносите вагу на носочки. Виконуйте не менше 15 повторень, після перепочинку переходите до другого підходу.

Заняття для чоловіків

Дієві вправи для чоловіків:

 • Присідайте з гантелями або штангою, переносячи акцент на передні частини ступень. Виконайте два або три підходи по 10-15 присідань з перервами по 15 або 20 секунд.
 • Пробуйте присідати поперемінно на кожній нозі. Якщо спочатку це буде складно, тримайтеся за опору і допомагайте собі.
 • Робіть підйоми на шкарпетки з обважненням по черзі для кожної ноги.
 • Робіть вистрибування з положення сидячи навпочіпки, тримаючи в руках гантелі. Спирайтеся на шкарпетки.

Тренування з тренажерами або спортивними снарядами

Якщо ви тренуєтеся досить давно і хочете отримати ще більші об’єми і рельєф, то доповнюйте вправи тренажерами і спортивними снарядами:

 • Ефективні заняття можна проводити на степ-платформі, стаючи на неї на носочки. Цей варіант особливо хороший для дівчат, але і чоловікам він також підійде.
 • Така вправа виконується на спеціалізованому тренажері для литок, який опрацьовує їх максимально активно і задіє камбаловидную і литкового м’яза разом з ахілловим сухожиллям. Займіть зручне положення на сидінні, розташуйте шкарпетки на платформах-щаблях, а п’яти направляйте вниз. Важелі опускайте на коліна, фіксуйте. Піднімайте ноги з упором на носки максимально високо і затримуйтеся у верхній точці на стільки, на скільки зможете. Плавно повертайте ступні. Робіть 15 повторів і два або три підходи з проміжками по 20 секунд.
 • Для виконання цієї вправи потрібен тренажер для жиму ніг. Займіть на ньому правильну позу і починайте тренуватися, але штовхайте платформу не всіма ступнями, а тільки носочками.

Важливі правила тренувань

Щоб тренування, які проводяться в домашніх умовах, були максимально ефективними, слід дотримуватися таких принципів:

 1. Навантаження повинні бути помірними: при частих тренуваннях волокна постійно пошкоджуються і не встигають відновлюватися і рубцюватися, з-за чого не збільшуються, а, навпаки, виснажуються. Так що краще всього займатися не частіше двох разів на тиждень.
 2. Виконуйте інтенсивні силові вправи, причому їх краще всього робити після кардионагрузок. Якщо кардіотренування проводяться після обважнення, це може звести нанівець результати.
 3. При тренуваннях обов’язково задійте і литковий, і камбаловидную м’язи, а також не забувайте про ахілловом сухожиллі, щоб ікри виглядали гармонійно і привабливо.
 4. Кількість повторів має бути середнім, так як численні повторення не дадуть належного ефекту. Набагато дієвіше інтенсивний тренінг з обтяженням, добре прорабатывающий м’язи. А оптимальна кількість повторів – від 10 до 15.
 5. Краще починати з опрацювання камбаловидных м’язів, так як вони набагато витривалішими і пролягають глибше. Завершувати заняття можна вправами із залученням литкових областей.
 6. Будь-яке тренування обов’язково починайте з розігріву для підготовки м’язових волокон до підвищеної активності. Наприклад, можна руками розім’яти області або зробити самомасаж. Також корисні прості вправи типу ходьби на місці.
 7. Починайте «прокачування» з простих вправ, а завершуйте більш складними і інтенсивними, щоб процеси були максимально природними і нешкідливими для м’язових структур.

Красиві литки – це цілком реально. Виконуйте найефективніші вправи, проводьте тренування регулярно та дотримуйтесь правил ефективних і безпечних занять. Ваші ноги стануть ідеальними!


Додати коментар