Вирощування кропу в теплиці

Вирощування кропу в теплиціВирощування зелені в теплиці може стати прибутковим бізнесом або скрасити зимовий стіл, позбавлений трав і овочів. Кріп є найбільш популярною свіжої пряністю, яка додається в багато страви, входить до складу народних лікувальних і косметичних засобів. Вирощування кропу, при дотриманні агротехнічних норм і правил, справа досить просте, впоратися з нею зможе людина і без досвіду. Хороший догляд за кущовим кропом у теплиці дозволяє отримати до 5 кг з 1 м2.

Підготовка насіння кропу перед посадкою

В насінні прянощі міститься багато ефірних олій, цим і обумовлений їх сильний специфічний аромат. Олії в процесі зберігання насіння окислюються і це негативно впливає на якість посівного матеріалу знижується його схожість. Для посіву кропу слід брати свіжі насіння, краще торішні. Перед посадкою їх готують особливим способом — видаляють ефірні масла. Для цього насіння заливають теплою водою, через якийсь час вона потемніє. Брудну воду зливають і замінюють її на свіжу і чисту. Воду змінюють доти, поки вона не перестане темніти, допускається світлий жовтий відтінок. В середньому на вимочування насіння йде близько двох діб. Вимочені насіння викладають на марлю або рушник, дають воді стекти. Після того як насіння трохи підсохнуть, їх можна починати висаджувати. Така підготовка стимулює одночасне проростання насіння і покращує врожайність. Перші сходи кропу з’являються на 9-11 день.

Посів кропу

Щоб кріп добре ріс і врожай був багатим необхідно підготувати грунт. У цієї трави йде вниз сильний корінь, тому шар грунту повинен бути не менше півметра. При більш тонкому шарі землі рослина погано росте, виглядає пригніченим. Грунт потрібен родючий, поживний, з нейтральною реакцією, добре вбирає вологу. Перед висівом на 1 м2 вносять 3 кг перегною, 20 г сечовини, 25 г суперфосфату, 20 г калійної солі. Землю ретельно перекопують, розпушують, поливають. Насіння висівають у підготовлені лунки на глибину 1,5-2,5 см В ряду між насінням роблять інтервал 15-20 см, між рядами залишають 30 див. При більш щільному посіві кріп погано росте, його стебло викривляється, крона не формується.

Кріп є світлолюбною рослиною, йому потрібно не менше 12 годин світла. При поганому або недостатньому освітленні він припиняє свій ріст. Також прянощі любить помірне тепло, при температурі вище 22-24 градусів зростання кропу сповільнюється або повністю припиняється. Оптимальною температурою для вирощування вважається 16-18 градусів.

Догляд

Догляд за кропом досить простий: потрібно полив, розпушування грунту, прополка, підживлення.

Від поливу грунт починає ущільнюватися, що створює на землі кірку і перекриває доступ кисню до коренів. Кріп ж добре росте в пухким і повітропроникним землі. Після кожного поливу бажано рихлити ґрунт або ж робити це трохи рідше, але регулярно.

Розпушування землі допомагає позбавитися від бур’янів, які на родючих вологих грунтах ростуть просто чудово. В густих насадженнях кропу буває складно помітити бур’янисту траву, це часто виявляється при зборі врожаю. А адже бур’яни забирають багато живлення, також вони можуть потрапити в пучки зібраної зелені. Прополювати землю треба не рідше одного разу на 10-14 днів, щоб можна було видалити сторонні рослини відразу після їх появи. Також іноді виправдано видалення і кущиків кропу, якщо посадки вийшли щільні і тепер заважають один одному.

Кріп удобрюють раз в 14 днів мінеральними підгодівлями. На відро води беруть 15 г сечовини і 15 г калійної солі, цього обсягу вистачає на 1 м2, а через 2-3 години після підгодівлі кріп добре поливають. При поживному і попередньо удобренном органікою грунті зазвичай азоту кропу вистачає. Якщо ж є дефіцит цієї речовини, то кріп починає жовтіти, мерхнуть. Темно-зелений колір зелені вказує на надлишок азоту, що теж погано, так як сприяє накопиченню нітратів.

Починати збирати врожай кропу можна вже через 3 тижні після посіва. До цього часу кущик повинен досягати 15-20 см у висоту і мати розвинені бічні пагони.

Іноді треба дати додатково 2-5 днів підрости. Перед збором урожаю, за 4-6 годин, кріп рясно обприскують і зрізають майже під корінь. Залишають 2-3 сантиметри — їх цього пенечка підуть нові пагони. У теплиці можна вирощувати кріп цілий рік.


Додати коментар