Значення імені Антон: походження, доля, характер і сумісність

Чоловік з ім’ям Антон завжди спокійний і доброзичливий, а іноді романтичний і ранимий. Його вимогливість і педантичність зачату сприймаються як занудство, однак відповідальне ставлення до будь-якої справи робить Антона надійним партнером у будь-якій сфері життя. Навколишні можуть не любити його, але завжди поважають за мужність і стійкість.

Ім’я Антон має латинські корені і походить від давньоримського «Антоніус», що означає «належить до роду Антьоніїв». Існує також давньогрецька версія походження, що означає «боєць», «людина, яка змагається».

Серед володарів імені Антон є чимало знаменитостей: австрійський композитор 19 століття Антон Брукнер, прозаїк і драматург Антон Чехов, французький письменник Антуан де Сент-Екзюпері, радянський письменник і педагог Антон Макаренко, теле — і радіоведучий Антон Камолов, фігурист, олімпійський чемпіон Антон Сихарулідзе, іспанський актор і режисер Антоніо Бандерас, іспанський архітектор Антоніо Гауді.

У числі коротких або пестливих варіантів можна вибирати з довгого переліку похідних: Антоха, Антоша, Тоха, Тоша, Антонка, Тошка, Антоня, Антося, Тося. Підійдуть також польський Антось, англійський Ентоні, французький Антуан, італійський і іспанський Антоніо, угорський Анталь, грецький Антоніос, датський і шведський Антоніус.

Іменини і святі покровителі

Серед покровителів чоловіків на ім’я Антон (церковна форма – Антоній) є чимало святих мучеників. Проте найбільш відомим і шанованим серед християн вважається преподобний Антоній Великий (Єгипетський) – пустельник і засновник відлюдництва.

Антоній народився в Єгипті в 251 році в родині багатих і благородних коптів. З ранніх років він виявляв рідкісне благочестя, а в двадцятирічному віці, поховавши батьків, роздав своє майно бідним і вибрав шлях служіння Богові.

Вставши на шлях подвижництва, прагнучи до самоти і молитвами, Антоній час від часу звертався за порадою до мудрих праведників. Однак з часом він став радитися лише з Всевишнім, виснажуючи себе важкою працею, убогою їжею і тривалими молитвами, відпочиваючи на голій землі під рідкісною рогожею.

В якийсь момент всі ці позбавлення здалися преподобному недостатніми, і він вирішив доповнити їх тягарем повної самотності, добровільно заточивши себе в одній з гробниць і провівши там цілих 15 років. Згодом Антоній змінив місце усамітнення на гору на схід від Нілу, де проживав протягом 20 років. У часи відлюдництва святий чоловік неодноразово піддавався різним спокусам, проте завжди з успіхом протистояв обуревавшим його демонам.

З плином років слава відлюдника розійшлася далеко за єгипетській землі, і до його притулку потягнулися люди, що страждали від хвороби та інших напастей. Поблизу від місця його добровільного ув’язнення нещасні отримували зцілення і духовну втіху. Мріючи опинитися під впливом благодаті святої людини, прибульці селилися поруч з ним. Багато хто, наприклад відлюдника ставали на шлях чернецтва, і поступово поруч з житлом Антонія утворився монастир, над яким він прийняв духовне керівництво.

З настанням чергового періоду гонінь на християн Антоній самовіддано підтримував своїх одновірців, регулярно відвідуючи та підтримуючи їх у місцях ув’язнення. Коли важкі часи закінчилися, преподобний знову пішов у свій монастир і продовжив подвижницьке життя. Проте тяга до відокремленого існування невдовзі змусила його знову віддалитися від людей в пустелю. У загальній складності святий Антоній провів на самоті більше 70 років і помер у віці 105 років.

У церковному іменослові крім Антонія великого відзначаються дні пам’яті інших святих на ім’я Антоній: Антоній Печерський, патріарх Антоній Константинопольський, преподобний Новгородський Антоній Римлянин, мученик Антоній Олександрійський, мученик Антоній Лпамейский, мученик Антоній Віленський, преподобний Антоній Дымский, стовпник Антоній Марткопский (Іверський), ігумен Антоній Леохновский (Новгородський), мученик Антоній Вірменський (Нікопольський), мученик Антоній Римський, ієромонах Антоній Російський, преподобний Антоній Чернозерский, митрополит Антоній (Смирницький) та інші.

Дні ангела Антона є в кожному місяці року і святкуються в залежності від конкретної дати народження 2, 12, 18, 21 або 30 січня; 1, 18, 23 або 25 лютого; 5, 9, 10, 13, 14, 16 або 29 березня; 21 і 27 квітня; 1, 2, 17, 20, 25 або 26 травня; 1 і 20 червня; 4, 6, 7, 19, 23, 24 або 26 липня; 13, 16, 17, 20, 22 або 25 серпня; 15 вересня; 7, 11, 16, 23, 24, 26 або 30 жовтня; 8, 22 і 24 листопада; 14 і 20 грудня.

Характеристика імені

Однією з основних рис характеру чоловіка з ім’ям Антон є працьовитість і висока працездатність. Яку б справу Тоха для себе не вибрав, він завжди стає в ньому експертом найвищого рівня. Високому професіоналізму сприяє аналітичний склад розуму, постійне прагнення до пізнання нового і самовдосконалення.

Серед недоліків Антона виділяється зайва скритність і постійна схильність до сумнівів. Ці риси доставляють чимало проблем в особистому житті і на роботі. Виникають вони з природженого малодушності і таємницею невпевненості в собі. Однак з цими рисами чоловік бореться настільки успішно, що часто оточуючі навіть не здогадуються про моменти боягузтва і внутрішніх коливань, час від часу відвідують Тоху.

Одним з головних достоїнств Антона можна вважати його раціоналізм і повна відсутність авантюризму. Будь-яке його дію довго і ретельно продумується, що іноді дратує більш рвучкі і артистичні натури. Однак у спілкуванні з людьми подразнюючу занудство Тохи компенсується ангельським терпінням і постійною готовністю до самопожертви.

Головною особливістю Антона є гармонійне поєднання таких рис, як рішучість і обачність. Він довго і ретельно аналізує ситуацію, але потім просто вибухає енергією, домагаючись за короткий час чудових результатів.

У цьому дивовижному характер дивним чином поєднуються такі протилежності, як любов до спорту і задоволення від часу, проведеного наодинці з гарною, розумною книгою. Антону не чужі такі області як психологія і філософія. Цікавиться він також паранормальними явищами і медициною.

В залежності від сезону, в якому був народжений, кожен з Антонов володіє унікальним поєднанням природних якостей.

 • Зимовий Антон – самостійний і незалежний. Він – перфекціоніст, який прагне до ідеалу у всьому і при цьому маючи напрочуд спокійною вдачею. Цей чоловік не тільки чітко знає, чого хоче від життя, але і відмінно представляє, які саме засоби та шляхи потрібні для досягнення бажаного. Антон, народжений взимку, вкрай недовірливий і тому з будь-якими проблемами воліє справлятися сам, вбачаючи сторонньої допомоги приховані мотиви.
 • Весняний Антон також прагне до ідеалу в будь-якій справі, але до того ж відрізняється хворобливим самолюбством. Таке поєднання змушує його навіть незначний промах переживати як справжню трагедію. Йому часто потрібна допомога і підтримка близьких людей, але гордість не дозволяє в цьому зізнатися. Тому рідні і друзі повинні бути особливо уважні до Антона, щоб вчасно підставити плече і не допустити його поразки. Тоша, що з’явився на світ весняною порою, викликає у оточуючих в основному позитивні емоції. Адже він завжди чуйний і доброзичливий. Але час від часу поступливий і затишний Антон стає дратівливим і егоїстичним, чим немало дивує близьких.
 • Антон, який з’явився на світ влітку, дивно дипломатичний і з усіма знаходить спільну мову. Він практично не має ворогів, так як намагається тримати нейтралітет у будь-яких конфліктах. Зворотною стороною товариськості є надмірна пристрасть до друзів на шкоду відносинам з рідними і кар’єрним перспективам. Річний Тоша відрізняється видатними лідерськими здібностями, але ніколи не демонструє їх явно, щоб не ображати близьких і колег.
 • Основною рисою Антоші, народженого осінньою порою, є любов до справедливості. За правду Тоша готовий битися з усім завзяттям і стійкістю, на яку здатний. Він – один з останніх Дон-Кіхотів, демонструє вкрай привабливе для жінок поєднання сміливості і романтизму. Мабуть, тому осінній Антон завжди закоханий, завжди має даму серця. Проте із-за різноманітності пропозицій він змінює коханих з сумної частотою, що, зрештою, призводить до повного самотності і відсутності сім’ї.

Дитинство

У маленькому Антоші дивним чином поєднуються невгамовна допитливість і активність з похвальною посидючістю і вмінням зосередитися на головному. Така гармонійна комбінація якостей тільки радує батьків, не доставляючи їм зайвих турбот і клопотів. В якості додаткового бонусу Тоша проявляє похвальне послух і вміння себе вести.

У дитячому колективі Антона люблять і однокласники і викладачі. Адже його відкритий та доброзичливий характер одразу викликає розташування. Він завжди відданий своїм друзям, так як цінує їх особистісні якості і дорожить добрим ставленням. Тоша цікавий і для інших хлопців, так як володіє не по роках широкою ерудицією і вміє підтримати спілкування на будь-яку тему.

Незважаючи на розвинений кругозір і старанність навчання дається Антоше непросто. Помітних успіхів він домагається лише в тих предметах, які його дійсно цікавлять. Як правило, це точні науки. В інших областях знань хороші оцінки існують лише завдяки природному прагненню все робити «на совість» і бажанням не засмучувати батьків.

За масою достоїнств у хлопчика ховається і ряд недоліків. Насамперед, це невпевненість в собі, а іноді і відверта боягузтво. Крім того, часто він схильний жертвувати собою в ім’я друзів або благої справи, так як з безлічі прочитаних книг ввібрав масу піднесених думок та ідеалів.

Для підростаючої Антона велике значення набуває розташування оточуючих, якого він прагне досягти будь-якими способами, іноді перебарщивая і впадаючи в даний кокетство. Дивно, але навіть це не псує його вроджене чарівність і дозволяє знайти не тільки надійних друзів, але і корисні зв’язки.

Постійне прагнення до ідеалу у всьому може призвести нестійку психіку Антона-підлітка до глибокої депресії. Адже він ще не вміє миритися з поразками.

Здоров’я

Антон з дитинства любить спорт і будь-яку фізичну активність, а від природи наділений витривалістю і хорошим імунітетом. Тому зі здоров’ям у цього чоловіка не виникає серйозних проблем ні в дитинстві, ні в зрілі роки. Тим більше що пристрасть до фізичних вправ він зберігає на все життя.

Варто відзначити, що перфекціонізм і вразливість Антона часто негативно впливають на психічне самопочуття. Неможливість завжди домагатися ідеальних результатів і надмірно гостре сприйняття невдач іноді призводять до депресій і нервових зривів.

Єдиним слабким місцем у фізичному здоров’я для Тоши є зір, про який слід дбати особливо.

Сексуальність

В інтимній сфері життя Антон відрізняється велелюбністю, що з одного боку обумовлено його романтичною чарівністю, а з іншого – постійним прагненням до самоствердження. Навіть перебуваючи в постійних стосунках, чоловік не упустить можливості завести інтрижку на стороні, щоб зайвий раз підтвердити свою чоловічу привабливість. Тим більше що недоліку в пропозиціях амурного властивості він ніколи не відчуває.

В якості коханця Антоша – мрія будь-якої жінки. Він чуйний і романтичний, уважний і замріяний, іноді дивує вибухом темпераменту, а іноді вражає показною холодністю. Таке поєднання створює чоловікові чарівний образ сентиментального лицаря, готового заради своєї дами на будь-які безумства. В любові, як і у всіх інших сферах життя, він прагне до ідеалу, але в ході пошуків своєї єдиної обраниці робить чимало помилок, що сильно ускладнює існування.

Антона може зробити щасливим лише союз з чуттєвої і ніжною, вірною і порядною жінкою, готової на будь-які сексуальні експерименти. Однак на серйозні стосунки він наважується рідко, так як намагається уникати розчарувань.

Шлюб і сім’я, сумісність

Перфекціонізм Антона накладає відбиток і на його вибір супутниці життя. Незважаючи на пристрасність натури, до шлюбу він підходить вельми ощадливо і практично. Його подружні відносини будуються в першу чергу на здоровому глузді, відсуваючи почуття на другий план. Тому його сімейні стосунки майже завжди складаються вдало.

Грунтовний підхід до шлюбу не допускає пробних варіантів начебто цивільного шлюбу. Тому зайвим ретельний пошук гідної кандидатури на роль дружини часто призводить до тривалого самотності. Як правило, одружується Антон вже після 30 років. Але якщо він зустрічає гідну і спокійну дівчину, готову присвятити всю себе сім’ї і заради цього пожертвувати кар’єрою, то його шлюб складається вдало і триває до кінця життя.

В сімейному союзі поступливість і невибагливість Тоши практично не створює конфліктів. Однак його нездатність стримати свою пристрасть до свободи і любовним пригодам може стати неприємним сюрпризом для дружини і буде вносити постійну нервозність у відносини. Разом з тим, розлучення для Антона абсолютно неприйнятний, оскільки символізує помилковість його вибору та нездатність виправдати очікування другої половинки як чоловіка і батька.

Самим міцним буде союз Антона з жінками, які носять імена Ольга, Катерина, Вікторія, Ганна, Світлана, Ксенія і Дарина.

Бізнес та кар’єра

Прагнення до ідеалу робить з Антона відмінного професіонала, що чудово проявляє себе в тих сферах, де потрібен скрупульозний підхід до справи, уважність і точність. Йому підійдуть будь-які інженерні спеціальності, а також медицина.

Завдяки відповідальному ставленню до роботи Антона цінує вище керівництво, а тому перед ним майже завжди відкриваються блискучі перспективи кар’єрного зростання. Однак найчастіше вічні сумніви у власному досконало не дозволяють чоловікові прийняти пропозицію перейти на вищу посаду.

Крім того, відсутність задатків лідера, невміння організувати підлеглих і зайва доброзичливість часто служать перешкодою для того, щоб Антона вийшов добрий і вимогливий начальник. З цих же причин йому небажано ставати на чолі власного підприємства.

Талісмани для Антона

 • Планета-покровитель – Сонце і Меркурій. Заступництво Меркурія «відповідає» за такі якості Антона як товариськість і комунікабельність, тоді як Сонце вказує на яскраву індивідуальність і життєву енергію чоловіки.
 • Стихія – Вогонь. Вогняна стихія робить з Антона порывистую та страсну особу, яка приваблює високим інтелектом, але відштовхує зайвої егоїстичністю.
 • Захищаючий знак зодіаку – Близнюки і Лев. Близнюки вказують на мінливість характеру Антона, різкі перепади настрою і його вміння пристосовуватися, тоді як Лев «відповідає» за доброту і благородство натури.
 • Найбільш вдалий час року – літо.
 • Найбільш вдалий день тижня – неділя.
 • Щасливий колір – білий, жовтий, червоний. Червоний колір вказує на енергійність і сексуальність Антона, тоді як жовтий відтінок підкреслює інтелект і вміння мислити раціонально. Білий колір символізує щирість і прагнення до справедливості.
 • Тотемна тварина – лев, гепард. Лев вказує на силу й мужність характеру, а гепард символізує його енергію і здатність до підкорення самих недосяжних вершин.
 • Тотемноє рослина – часник, клен. Клен означає приховане благородство і скромність натури, допомагає нейтралізувати негатив і знайти душевний спокій. Часник вказує на чутливість натури і додає сексуальності.
 • Камінь-талісман – гранат. Гранат служить символом спокою та розсудливості, мудрості і добробуту. Він надає постійно сомневающемуся Тоші впевненості в собі, оптимізму, виліковує депресивні стани. Енергійним і темпераментним людям, таким як Антон, гранат приносить удачу.

Гороскоп

Овен – дуже чутливий до настрою оточуючих. Він чуйний і довірливий, але водночас і неймовірно ранимий. Розчарування перетворює мирного і доброзичливого Антона-Овна в зовсім іншу людину – мстивого і агресивного. В якості партнерки мінливому Тоші підійде тільки терпляча і розуміюча жінка, здатна зрозуміти і пробачити всі перепади його настрою.

Телець – неймовірно привабливий і легковажний чоловік. Він не надто часто замислюється про майбутнє, але в дійсно важливих питаннях виявляє несподівану завзятість. В якості дружини Антон-Телець завжди вибирає самостійну владну жінку, яку з задоволенням підкоряється, з радістю покладаючи на неї рішення всіх поточних проблем.

Близнюки – імпульсивний і часто страждає від власної неврівноваженості, яка заважає у відносинах з людьми. Вимогливість, властива всім Антонам, в цьому випадку поширюється в основному на інших, тоді як до себе Тоша-Близнюки дивно поблажливий. Неперевершений чоловічий шарм сприяє численних романів Антона, але до серйозних стосунків це не призводить. Якщо він одружиться, то відбувається це вже в досить зрілому віці.

Рак – постійно знаходиться в стані боротьби з власними недосконалостями, головне з яких – невміння говорити «ні». Часто відкритість і довірливість Антона-Раку призводять до серйозних розчарувань в людях, що з часом робить його потайливим і підозрілим. Постійна настороженість накладає відбиток на відносини з протилежною статтю, ускладнюючи вибір супутниці життя. Якщо Антон одружується, вибирає в дружини вольову і сексуальну жінку.

Лев – занадто багато часу приділяє мріям, забуваючи про недосконалості реального світу. В результаті постійні розчарування призводять до того, що особисте і професійне життя складаються невдало. Антон-Лев пред’являє найвищі вимоги до жінки, яка повинна скласти щастя його життя, а тому витрачає на пошуки занадто багато часу і часто в результаті залишається на самоті.

Діва – ніколи не витає в хмарах. Він веселий і доброзичливий у спілкуванні з друзями, щедрий і ласкавий з жінками. Така приваблива особистість ніколи не залишається на самоті і отримує задоволення від звичайних, земних задоволень. Якщо Антону-Діві пощастить зустріти спокійну і «затишну» жінку, то він буде абсолютно щасливий у шлюбі.

Терези – не дозволяє несподіванок вносити хаос у свою продуману й розмірене життя. М’який і поступливий Антон-Терези не виносить поруч невихованих грубіянів, вдумливо підходить до вирішення самих незначних питань і нікому не дозволяє собою маніпулювати. У любовних і сімейних відносинах він такий же практичний і приземлений, тому його обраниці часто страждають від відсутності романтики.

Скорпіон – потайний і непередбачуваний чоловік з дуже складним характером, від проявів якого страждають не тільки оточуючі, але й він сам. Поруч з ним може перебувати лише по-справжньому відданий друг і справді любляча, терпляча жінка. Адже повністю проникнути у складний внутрішній світ Антона-Скорпіона не зможе ніхто.

Стрілець – поверховий, поривчастий і непостійний, а тому його життя складається з низки безглуздих випадковостей і непередбачуваних проблем. Однак його палка і пристрасна натура вельми приваблива для слабкої статі, але до серйозних стосунків це не призводить. Адже Антон-Стрілець категорично не бажає втрачати свою свободу.

Козеріг – впевнений, що для успіху в житті й любові не можна піддаватися емоціям. Самий правильний підхід – це зважене і принципове ставлення до роботи, так і до жінок. І якщо в професії такий підхід призводить до високих досягнень, то відсутність чуттєвості в інтимній сфері відштовхує потенційних наречених. У підсумку Антон-Козеріг майже завжди залишається холостяком.

Водолій – все життя мріє про успіхи і визнання, але не вміє ставити перед собою конкретні цілі і наполегливо домагатися їх. В результаті з’являється розчарування і депресія. Романтичний та чуттєвий Антон-Водолій легко завойовує жіночі симпатії, але не здатний реалізувати отримані аванси, а тому з категорії коханців, зрештою, переходить у розряд друзів і залишається один.

Риби – відноситься до числа тих щасливчиків, яких називають улюбленцями фортуни. Антону-Рибам вдається в житті майже все за винятком щасливого подружжя. Адже цей романтичний та чуттєвий чоловік мріє про ідеальну супутницю життя, у пошуках якої проводить все життя. Він заводить роман за романом, але ні в кого не може виявити необхідного досконалості, а тому якщо та одружиться, то дуже пізно.


Додати коментар